Şii İran'a Asla Güvenmeyin -1


Açıklama: Şii İran'a Asla Güvenmeyin -1 serisi ve Irak işgalinde şiilerin parmağı..
Kategori: İran ve Şiilik
Eklenme Tarihi: 26 Nisan 2012
Geçerli Tarih: 17 Ocak 2019, 04:22
Site: Türkiye Metafizik Merkezi
URL: http://www.metafizikmerkez.org/detay.asp?haberID=294


Birlik içinde kalın ve İran’a güvenmeyin’ diyerek seslenen lider kimdir

SADDAM’ın  Şii  örgütü Mehdi Ordusu’nun lideri olanMukteda El Sadr’ın Adamları tarafından İdam edilmesi …

NOt : Burada Saddam savunuculuğu yapmadık niyette o değildir. Fakat ABD’nin Irak işgalinde İran ve Şİİ ‘lerin etkin rolunü tekrar hatırlatmak istedik….

(Bu Amerika’nın onlara vermiş olduğu küçük bir sözdür!!!)..

 

Infazda hazir bulunan hakim Munir Haddad, Saddam`in asilmadan once, `Umarim birlik icinde kalirsiniz. Sizi uyariyorum:  Iran koalisyonuna guvenmeyin, bu insanlar tehlikeli` dedigini soyledi.

Haddad, Saddam Huseyin`in asilmadan once ayrica kimseden korkmadigini soyledigini de acikladi.

İnfazda hazir bulunan Ulusal Guvenlik Danismani Muvaffak El Rubai de Saddam Huseyin`in idam sehpasina sakin bicimde, cesurca ve kararli sekilde ciktigini, direnmedigini ve hicbir sey istemedigini kaydetti.

El Rubai, elinde bir Kur`an bulunan Saddam Huseyin`in bu Kur`an`in birine gonderilmesini istedigini, yetkililerin bu kisinin isim ve adresini aldiklarini ve Kur`an`i gondermeye soz verdiklerini belirtti.

___________________________


Saddam Hüseyin’in infazı sırasında cep telefonuyla çekilen kayıt, devrik liderin kendisini asan Şii militanlardan insanlık dışı muamele gördüğünü gösteriyor.

Devrik Irak lideri Saddam Hüseyin’in önceki günkü idamı sırasında infaz yerinde bulunan bir kişinin cep telefonunun video kamerasıyla kaydettiği infaz görüntüleri, Saddam’ın, radikal Şii lider Mukteda el Sadr’ın adamları tarafından, sataşma ve sloganlar eşliğinde idam sehpasına çıkarıldığını ve son duasını bitirmesi beklenmeden ipinin çekildiğini ortaya çıkardı.

Sesli olarak kaydedilen iki buçuk dakikalık infaz görüntüsü dün sabahın erken saatlerinde El Cezire ve El Arabiya televizyonları ile internet sitelerinde yayımlandı. Görüntüler Iraklıların cep telefonlarında da dolaşmaya başladı.

Kaydın, Bağdat’ın Şii semti “Sadr Kenti”ndeki cep telefonu dükkânlarında 500 dinara (60 kuruş) satılmıştı.

Videoda, cellatlardan birinin ilmeği Saddam’ın boynuna geçirirken “Mukteda, Mukteda, Mukteda” şeklinde slogan attığı, diğerlerinin de “Çok yaşa Mukteda el Sadr” diye bağırdığı duyuluyor. Bu sırada, “Cehenneme git, cehenneme git” diye bağıran birisine Saddam’ın, “Yiğitlik bu mu?” karşılığını verdiği işitiliyor.

Ardından kelimeişahadet getiren Saddam’ın, 2. kez şahadet getirirken duasını tamamlamasının beklenmediği ve “Muhammed” dediği sırada, üzerinde durduğu kapağın açılarak idam edildiği görülüyor. Saddam’ın boşluğa düşüşü sırasında ise infazı izleyenlerden bir uğultu yükseliyor ve birinin “Tiran öldü, belasını buldu” dediği duyuluyor.

Video kaydında, Saddam’ın bulunduğu kötü aydınlatılmış idam sehpasında cellat olarak görev yapan siyah kar maskeli beş kişinin bulunduğu gözlendi.

Kayıtta, Saddam’ın, bir dönem kendi istihbarat ajanları tarafından “işkencehane” olarak kullanılan infaz odasına getirilirken siyasi sloganlar attığı duyuluyor. Patlayan flaşlar ise, odada bulunan diğer kişilerin de idamı fotoğrafladıklarını gösteriyor.

 

NOt : Burada Saddam savunuculuğu yapmadık niyette o değildir. Fakat ABD’nin Irak işgalinde İran ve Şİİ ‘lerin etkin rolunü tekrar hatırlatmak istedik….

Gerisi Akıl sahiplerine kalmıştır.

Alıntı : sapitanlar.com