Türkiye Metafizik Merkezi
ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SOSYAL PAYLAŞIM

TAVSİYE...

İranTehlikesi.com

Metafizik Çalışmalarda Batı Dünyası!

Metafizik Çalışmalarda Batı Dünyası!

Tarih 31 Mayıs 2010, 18:19 Editör

Metafizik fizikötesi-doğaötesi olgu ve olayları inceleyen sistematik ve disipliner bir bilgi sistemidir.

Birçok Batılı ülkede metafizik çalışmalar yapılmaktadır.Bu konu,akademik seviyede araştırılmaktadır. Klinik ve laboratuvardalarda çeşitli deneyler yapılarak neticeleri tartışılmakta,varılan her nokta maddeciliğe darbe olmaktadır. Medyumluk ve psişik olaylar,bedensiz varlıklar, telepati, rüya, ruhi güç, duyugörü vs. konular Türkiye dışında ilgi bulup revaç görmekte, bizde ise tabular ve yasaklar yüzünden yeterli ilmi çalışmalar yapılamamaktadır.


   Özellikle “duyular dışı idrak” dediğimiz bu kabiliyetler, ABD ve Avrupa’da kendini ifade imkanı bulmaktadır. Geçmiş ve gelecekle ilgili faydalı birçok çalışma ve deneyler yapılmaktadır. Ancak bizim elimizdeki doküman,belge,arşiv ve kaynaklar fazla olduğundan biz istikbalde onlardan daha ileri gidebiliriz. Kur’an-ı Kerim ve Hadis-i Şeriflerin elmas gibi hakikatleri anlaşıldıkça,Avrupalıların cam parçalarına galebe edecektir.


   İnsan, yaratılışında birçok duygular ile teçhiz edilmiştir.Bu özellikleriyle,insan harikulada işler yapmaktadır.Mesela İsrail’de oturan Uri Galler isminde bir şahsı örnek verebiliriz.Yüz tane boş kutu içinde,dolu olanı hemen bulmakta,zarfın içindeki mektupta yazılı metni okumakta,bir eşyayı ele alıp onun sahibini bulmakta,bir bakışta çatal,kaşık gibi metalleri eğip,bükmektedir.


   Batıda birçok laboratuarda tecrübe edilen kabiliyetli kişiler, kayıp eşya ve insanları bulmakta,telepati,duyugörü gibi özelliklerini kullanarak insanlara faydalı olmaya çalışmaktadır. Parapsikoloji dediğimiz ilim dalı,bütün metafizik olayları incelemektedir.


Metafizik fizikötesi-doğaötesi olgu ve olayları inceleyen sistematik ve disipliner bir bilgi sistemidir. Son yüzyılda metafizik boyut gelişerek, pozitif bilimcileri, ilahiyatçıları ve halkı etkilemektedir. Amerika, Rusya, Çin, Hindistan, İsrail, Fransa, Almanya, Bulgaristan, Japonya ve kanada da metafizik bilgi sistemiyle ilgili özel ve devlet üniversitelerinde kürsüler oluşturularak metafizik bilgi sistemiyle ilgili dersler verilmektedir. Özel istihbarat birim personellerine, bilim adamlarına, ilahiyatçılara ve bu konuda yeteneği olan genç beyinlere dersler verilerek yetiştirilmektedir.
Türkiyedeki özel veya devlet üniversiteleri bu konuda çok geri kalmıştır.

Özetle değindiğimiz gibi; Yurtdışında devlet bünyesinde veya devlet tarafından desteklenen onlarca metafizik alanda açık-gizli kurumlar hatta üniversitelerde bölümler var iken, ülkemizde bu konuda büyük bir eksiklik bulunmaktadır ve bu alanda olduğunu iddia edenlerden akademisyen-yazar v.b gibilerinin birçoğunun da maalesef büyük zaafiyetleri bulunduğundan somut adımlar atılamamaktadır ve onların yüzünden de işi sulandırma noktasında bir takım odakların ellerine de koz geçmektedir. 


 

Özellikle İsrail istihbarat servisleri bünyesinde etkili bir metafizik yapılanma ve dünya çapında faaliyet gösteren oluşumları vardır. İsrail bu sayede birçok ülke halkını ve yönetim kadrolarını metafizik tesir ile etki altına alıp, kendi çıkarları doğrultusunda plan ve projeler yapmaktadır. Ülkemizde ise bu alanda tam tersi bir hüsran söz konusudur!

Derleme M.A.H.

Bu haber 10328 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  RedditMetafizik

Melih Gökçek:

Melih Gökçek: Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Fethullah Gülen'in cinlerle insanları yönettiğini öne sürdü. B...

Darbe Sonrası İrancılar Kadrolaşıyor!

Darbe Sonrası İrancılar Kadrolaşıyor! Ak Parti hükümetinin en büyük hatalarından biride İrancı kadroların önünü açmak.. Fetö'den dahi tehlikeli olan ...

II. ABDÜLHAMİD HAN

ANKET

Web sitemizi faydalı buluyor musunuz?

Tüm Anketler

YAZI GÖNDERİN!

SİTEMİZE ZİYARETLER!

Locations of visitors to this page Aktif Ziyaretçi: 0

Toplam Tekil: 19131768
Toplam Çoğul: 23297699

SORULARINIZ İÇİN...

(c) 2010 - 2015 Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Web sitemizin hiç bir resmi ve özel bir kurum-kuruluş ile yakından uzaktan bir bağı yoktur. Destek vermek amacıyla bazı banner ve linkler koyabiliriz, bu tamamen kendi kişisel kararamız ile bağlantılıdır. Sitemiz milli ve manevi değerlerine bağlı insanların birikimi ile hazırlanmış bir bilgi sitesidir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi