Türkiye Metafizik Merkezi
ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SOSYAL PAYLAŞIM

TAVSİYE...

İranTehlikesi.com

Din psikologları geliyor atamalar başladı..

Din psikologları geliyor atamalar başladı..

Tarih 13 Nisan 2016, 10:34 Editör

Diyanetin uygulaması hakkında..


Diyanet'in bu uygulaması olumlu bir gelişmedir. Bizimde bu konularda çalışmalarımız vardı. Lakin, Diyanetin bu projesi ehli sünnet çerçevede gitmediği ve metafizik olarak ehlinden istifade edilmediği ölçüde, devletimize külfetten ve bu bakım merkezlerine gelenlere negatif enerji yüklemekten öteye geçemez..

Çünkü Diyanet bünyesinde ehli sünnete muhalif görüşleri olan birçok kişi bulunmaktadır.. Trt Diyanet ekranlarında dahi İslam'ı takvaca yaşama ve evliya yetiştirme ocakları Tasavvuf mekteblerine laf atan çok bilmiş profösör müsvetteleri, Mutezile, Teymiyye, Şia gibi ehli sünnet dışı akımlara kapılmış şahısların varlığında "Manevi Bakım Merkezi" açarsanız, ya dikkatli olacak iyi bir eleme yapacaksınız, yada bu işe girmeyecek, kaş yapayım derken göz çıkarmayacaksınız..

Burada söylüyoruz, biz üzerimize düşen bir görev varsa, tecrübelerimizi paylaşmaya hazırız..

İşte Haber :


 

Toplumsal ve siyasal hayatın her alanında dinselleşme ve dinsel referanslı düzenleme operasyonları hızla devam ederken, şimdi de Ankara Numune Hastanesi’ne “Manevi Bakım Birimi” açıldığı, birimde “din psikoloğu” görevlendirildiği ortaya çıktı. 6 ildeki hastanelerde açılan “Manevi Destek Birimi”nde 20 “uzman”ın görev yaptığı öğrenildi.

Dinselleşme ve toplumsal hayatı dinsel referanslarla düzenleme, sevk ve idare etme uygulamalarına her gün bir yenisi ekleniyor.

Ankara Numuna Hastanesi’nde açılan “Manevi Bakım Birimi”ne manevi destek uzmanı atandı. “Din psikoloğu” sıfatıyla atanan Zehra Yıldız, yaklaşık 8 aydır Ankara Numune Hastanesi’nde hasta, hasta yakınları ve personelle görüşüyor. Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan aldıkları eğitim sonrasında atanan Zehra Yıldız, “Hastalara, hastalığın yarattığı olumsuz duygulardan uzaklaşma, farkındalık, moral ve motivasyon desteği sağladığını” iddia ederek, “hastaların, hastalıktan kaynaklanan sıkıntılı sürecinde onları dinleyip paylaşımlarda bulunduğunu” öne sürdü.

“Din Psikoloğu” Zehra Yıldız, verdiği hizmeti şu sözlerle anlattı: “Hastanelerin teknik hizmetleriyle hastalar, fiziksel olarak iyileştirilirken, manevi destekle de hastalar aradıkları ilgi ve şefkati bulmuş oluyorlar. Suruç, Ankara Garı, Merasim Sokak ve Kızılay’da meydana gelen terör saldırılarında yaralananlarla da birebir ilgilendik. Mağdur ve yakınlarımızı hastalık ve kriz süreci bitene kadar her gün odalarında ziyaret ve takip ettik.”


 

6 İLDE 20 “UZMAN”

İstanbul, Ankara, Kayseri, Ordu, Samsun ve Erzurum’da pilot uygulama olarak başlatılan hastanelerdeki “Manevi Destek Birimleri”nde toplamda 20 “uzman” çalışıyor. Uzmanlar, din psikolojisi ve çeşitli sosyal bilim alanlarında yüksek lisans ve doktora mezunu isimlerden oluşuyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu 20 isim, yaklaşık 40 profesörün eğitiminden geçerek göreve başladı. “Uzman”lar Ankara’da Numune, Demetevler Onkoloji, Ulus ve Etimesgut Devlet Hasteneleri’nde; İstanbul Başakşehir, Kayseri, Ordu, Samsun, Erzurum Devlet Hastaneleri’nde görev yapıyor.

6 ilde hastanelere ‘Manevi Bakım Birimi’ açıldı, 20 ‘din psikoloğu’ atandı!

Alıntı: Dinihaberler
Bir önceki yazılarımızdan:


Bir İbrahim Kalın Anotomosi ve Zihin Deşifresi!

Analiz  Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın'ın fikir dünyasının çözümü.. [Devamını Oku...]


Mustafa Koç'a metafizik suikast mi yapıldı?

Analiz  Siyonistleri rahatsız eden durumlar ışığında farklı bir bakış açısı... [Devamını Oku...]Günümüze Özetle Bazı Deşifreler

Dinimiz ve ülkemiz üzerinde dönen plan ve çarklara BİR BAKIŞ'ta bir yapalım.. [Devamını Oku...]


Bu haber 4088 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  RedditMetafizik

Melih Gökçek:

Melih Gökçek: Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Fethullah Gülen'in cinlerle insanları yönettiğini öne sürdü. B...

Darbe Sonrası İrancılar Kadrolaşıyor!

Darbe Sonrası İrancılar Kadrolaşıyor! Ak Parti hükümetinin en büyük hatalarından biride İrancı kadroların önünü açmak.. Fetö'den dahi tehlikeli olan ...

II. ABDÜLHAMİD HAN

ANKET

Web sitemizi faydalı buluyor musunuz?

Tüm Anketler

YAZI GÖNDERİN!

SİTEMİZE ZİYARETLER!

Locations of visitors to this page Aktif Ziyaretçi: 0

Toplam Tekil: 24738735
Toplam Çoğul: 29833962

SORULARINIZ İÇİN...

(c) 2010 - 2015 Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Web sitemizin hiç bir resmi ve özel bir kurum-kuruluş ile yakından uzaktan bir bağı yoktur. Destek vermek amacıyla bazı banner ve linkler koyabiliriz, bu tamamen kendi kişisel kararamız ile bağlantılıdır. Sitemiz milli ve manevi değerlerine bağlı insanların birikimi ile hazırlanmış bir bilgi sitesidir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi