Türkiye Metafizik Merkezi
ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SOSYAL PAYLAŞIM

TAVSİYE...

İranTehlikesi.com

TSK'da sır gibi saklanan istatistik.. İNTİHAR!

TSK'da sır gibi saklanan istatistik.. İNTİHAR!

Tarih 04 Mayıs 2012, 23:57 Editör

Gazetelere yansıyan bu metafiziksel haberi yayınlamak istedik..

Daha öncede Güvenlik Birimlerimiz Kontrolde ve İntihar Edenler Çoğaldı, Aselsan Mühendislerinin Metafizik Saldırıya Uğramaları ve benzeri başlıklı yazılarımız ile dış güçlerin metafizik unsurlar ile güvenlik güçlerimizi, özellikle önemli yönetim kadrolarını hedef aldığını ve ruh hallerini bozmaya yönelik plan ve projeler yaptıklarını anlatmaya çalıştık, ama gel görki düşünen bir beyine anlatamadık...
 
Demek ki bildikleri var, bit'i var şusu var bu-ş-u var...
 
Tehlikeyi görmeyen ilelebet payidar kalamaz...
 
İşte haber merkezlerine yansıyan haberi olduğu gibi veriyoruz..
 
 
TSK'da son on yıl içerisinde 934 personelin intihar ederek hayatını kaybettiği öğrenildi

Milli Savunma Bakanlığı verilerine göre, Genelkurmay tarafından alınan tüm önlemlere rağmen yine son 10 yıllık dönemde toplam 1470 personel vefat etti. Personelin vefatına sebep olan olay türleri ise silah kazası, kendini askerliğe elverişsiz hale getirme, askeri araç kazası, iş kazası, intihar, düşme, çarpma, yanma ve suda boğulma gibi olaylar olarak sıralanıyor. 

Dönemin Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, geçen yıl ocak ayında yaptığı açıklamada, son beş yılda orduda 408 askerin intihar ederek hayatını kaybettiğini açıklamıştı. 

Koşaner'in talimatıyla aileler bilgilendirilmeye başlamıştı 

TSK'daki şüpheli ölümler ve intihar olayları uzun yıllar spekülasyonlara neden olmuştu. Vatan'dan Levent İlgeç'in haberine göre dönemin Genelkurmay Başkanı Org. Işık Koşaner, 2010 yılı sonunda bu tartışmalara son vermek için ölen her asker için ailelerin ölüm hakkında bilgilendirilmesi talimatını vermişti. Koşaner'in talimatının ardından Genelkurmay kaynakları, olayın bütün Silahlı Kuvvetler sathında devam edeceğini ifade ederek, “Bu uygulamayla öncelikle ailelerin kafasındaki soru işaretleri giderilecek ve bu konuda yapılan yanlış yorumların da önüne geçilmiş olacak” demişti. Uygulamayla, öncelikle kaza ve olayın meydana geldiği kuruma ailelerinin davet edileceğini belirten yetkililer, şu bilgileri vermişti: 

“Ailenin daveti kabul etmesi durumunda, aile o birlikte misafir edilecek. Aileyi konaklama, iaşe konusunda mihmandar heyet karşılayacak. Ayrıntılı olarak aileye bilgilendirme yapılacak. Emniyetle ve kaza önlemeye yönelik alınan tedbirlerin neler olduğu aileye ifade edilecek. Aile süreç ile ilgili olarak yasal ve idare konularda tam ve eksiksiz bilgilendirilecek. Bilgilendirme adli soruşturmayı etkilemeyecek düzeyde yapılacak. Aile, olayı birlik komutanının kendisinden de dinlemiş olacak.” 

Genelkurmay Başkanı Org. Koşaner’in emri üzerine başlatılan uygulama ilk olarak Şemdinli’de hayata geçirilmişti. Jandarma’nın bu olayla ilgili yayımladığı bilgi notunda şu ifadelere yer verilmişti: “Ölen Jandarma Er Murat Kaya’nın aile mensupları (annesi, amcası ve dayısı), 20-21 Aralık 2010 tarihlerinde Hakkari’ye götürülmüşler ve Şemdinli-Güzelkonak Jandarma Karakol Komutanlığı’nda olayın oluş şekli hakkında bilgilendirilmişlerdir. Ayrıca, ailenin, karakolda görevli diğer erbaş-erler, görgü tanıkları ve soruşturmayı yürüten askeri savcı ile de görüşmesi sağlanmıştır.” 

Rehberlik danışma merkezleri bütün kışlalarda görev yapıyor 

TSK'daki kaza ve intihar olaylarının asgariye indirilmesi için TSK'daki görevli personelin, psikososyal sorunlarının değerlendirilmesi, askeri ortamın bireyin psikolojik ve sosyal yönü üzerindeki etkilerinin araştırılması için Rehberlik Danışma Merkezleri, bütün kışlalarında görev yapıyor. Birliğe yeni katılan erbaş/erlere kayıt kabul sırasında psikososyal risk faktörü tarama anketi uygulanıyor. Ruhsal problemleri tespit edilenler için ‘Askeri İşlevsellik Değerlendirme ve Kıt’a Kanaat Formu’ tanzim ediliyor. ‘Askeri İşlevsellik Değerlendirme ve Kıt’a Kanaat Formu’ ile birlikte sağlık kurumlarına sevkleri sağlanarak tedavileri yaptırılarak, bu personel kontrol altında bulunduruluyor. Ayrıca ateşli silahların intiharın en yaygın yöntem olduğu düşünülerek ‘potansiyel intihar riski olanlar’ın mermili nöbet yerlerinde görevlendirilmemesi ve izinsiz nöbet değişikliği yapılmamasını da yer alıyor. İntihar etmekte kullanılabilecek silah, ilaç ve benzeri malzemeler de kontrol altında bulunduruluyor.

(cnnturk) 

Bu haber 10777 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  RedditMetafizik

Melih Gökçek:

Melih Gökçek: Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Fethullah Gülen'in cinlerle insanları yönettiğini öne sürdü. B...

Darbe Sonrası İrancılar Kadrolaşıyor!

Darbe Sonrası İrancılar Kadrolaşıyor! Ak Parti hükümetinin en büyük hatalarından biride İrancı kadroların önünü açmak.. Fetö'den dahi tehlikeli olan ...

II. ABDÜLHAMİD HAN

ANKET

Web sitemizi faydalı buluyor musunuz?

Tüm Anketler

YAZI GÖNDERİN!

SİTEMİZE ZİYARETLER!

Locations of visitors to this page Aktif Ziyaretçi: 0

Toplam Tekil: 24739401
Toplam Çoğul: 29834628

SORULARINIZ İÇİN...

(c) 2010 - 2015 Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Web sitemizin hiç bir resmi ve özel bir kurum-kuruluş ile yakından uzaktan bir bağı yoktur. Destek vermek amacıyla bazı banner ve linkler koyabiliriz, bu tamamen kendi kişisel kararamız ile bağlantılıdır. Sitemiz milli ve manevi değerlerine bağlı insanların birikimi ile hazırlanmış bir bilgi sitesidir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi