Türkiye Metafizik Merkezi
ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SOSYAL PAYLAŞIM

TAVSİYE...

İranTehlikesi.com

Şii İran ve Çin Doğu Türkistanı Şiileştirmeye çalışıyor

Şii İran ve Çin Doğu Türkistanı Şiileştirmeye çalışıyor

Tarih 29 Nisan 2012, 02:09 Editör

Şii iran ile Çin Kafirinin çıkarları aynı yere hizmet ediyor !!!

Doğu Türkistan ile ilgili önceki haberlerimizde Şii İran’nın Doğu  Türkistandaki Sünni Halkı Şiileştirmek için Çin hükümeti ile işbirliği yaptığı  …

Şii iran ile Çin Kafirinin çıkarları aynı yere hizmet ediyor !!!

Doğu Türkistan ile ilgili haberlerimizde Şii İran’nın Doğu  Türkistandaki Sünni Halkı Şiileştirmak için  Zalim ÇİN hükümeti ile işbirliği yapıp büyük çaba sarfettiği haberini daha önce ilk kez SAPITANLAR.COM ‘da sitemize biz taşımıştık…

http://www.sapitanlar.com/index.php/turkistanda-insan-avi-ve-siilestirme-faaliyetleri/

HABERİN DETAYI _____________

Çin ve İran Doğu Türkistanı Şiileştirmeye çalışıyor

1949 yılında, Mao’nun Komünist devriminin hemen ardından Çin ordularının Doğu Türkistan‘ı işgal etmesinden bugüne, Doğu Türkistan’da Uygurlara kültürel baskıların yanı sıra katliamlar da uygulanmış, Çin’den bölgeye göç ettirilen nüfusla bölgenin demografik yapısı değiştirilmişti.

Mao’nun “Kültür Devrimi” yıllarında Çinli Müslümanların yanı sıra, Uygur Müslümanlarına da dinlerini yaşama önünde büyük engeller çıkarılmış, camiler tahrip edilmiş, Kur’an-ı Kerim de dahil İslami kitapların basımı ve bulundurulması yasaklanmıştı.

Mao’nun 1976′da ölmesinin ardından Çin’de sosyo-kültürel yapıda değişiklikler gözlemlense de, özellikle Uygur Müslümanlarına yönelik dini, sosyo-ekonomik, kültürel baskılarda pek değişim olmamış, dini kurumlar büyük bir baskı altında tutulmuş, yer yer katliamlar devam etmiştir.

Bu süreç içerisinde Küresel Cihad Hareketi’nin bir parçası olarak “Doğu Türkistan İslami Hareketi” ortaya çıkmış, bu hareketin Taliban, El Kaide ve Özbekistan İslami Hareketi gibi aynı doğrultudaki oluşumlarla da ortaklaşa çalıştığı iddia edilmişti.

Bu derece baskıların hüküm sürdüğü, 1.660.000 km² arazisi ile pek çok ülkeden daha büyük, Çin devletinin açıklamasına göre 2010 rakamları ile 21 milyon kişinin yaşadığı Doğu Türkistan’da, Uygur Müslümanlarının bildirdiğine göre  son yıllarda Çin Komünist Rejimi ve müttefiği, resmi mezhebi Şiiliğin 12 İmam kolu olan İran ortaklaşa çalışarak halkın Şiileşmesi için çalışıyor.Doğu Türkistan İslamİ Hareketi tarafından hazırlanan videoda iki devletin halkı Şiileştirmek için ortaklaşa uğraş verdiği, Doğu Türkistan’da yaşayan çoğunluğu Uygur, bir kısmı da Kazak, Kırgız, Huilerden (Çinli Müslüman) oluşan Müslümanlar arasında Şiiliğin bulunmadığı, halkın yüzde yüz Sünni olduğu, İran’ın bu bölgede Hüseyniyeler (Şiilikte matem için açılmış dini mekanlar) açtığı, Kerbela olayını anma etkinlikleri düzenlediği, gençleri Şii medreselerinde okumak üzere İran’a götürdüğü, Doğu Türkistan’da da Şii medreseleri açıldığı, İran tarafından halk arasında Kerbela’yı ziyaret etkinlikleri düzenlendiği belirtildi.
İran’ın Kültür ve İrşad bakanının da İran’ın Doğu Türkistan’daki faaliyetlerini doğruladığına dikkat çekilirken,Sünnilerin dini faaliyetlerine yönelik büyük bir baskı varken, Şiileştirme faaliyetlerine Komünist rejimin izin hatta destek verdiği, bununla Doğu Türkistan’da Şii bir grubun oluşturulup halkın bölünmesinin hedeflendiğine vurgu yapıldı.

Çin işgali altındaki Doğu Türkistan dışında, Çinli Müslümanlar arasında da İran ve Komünist Çin rejimince Şiileştirme faaliyetleri yapıldığı, hatta bu faaliyetlerin Uygurlar arasında yapılandan daha eskilere dayandığı eklendi.

___________________________

BERAT HACILAR MEMLEKETLERİ Şİİ OLMASIN ÖZGÜR KALSIN İÇİN SAVAŞTILAR …..!!!


Alıntı : sapitanlar.com

Bu haber 8306 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Redditİran ve Şiilik

İran'da Şii Mezhep Faşizmi !

İran'da Şii Mezhep Faşizmi ! Hak mezheplerden olmayan Şii İran'ın nasıl bir faşist ve zülumkar ülke olduğunu anlamak için bu yazıyı okumanız...

Şii İran'a Asla Güvenmeyin -1

Şii İran'a Asla Güvenmeyin -1 Şii İran'a Asla Güvenmeyin -1 serisi ve Irak işgalinde şiilerin parmağı..

II. ABDÜLHAMİD HAN

ANKET

Web sitemizi faydalı buluyor musunuz?

Tüm Anketler

YAZI GÖNDERİN!

SİTEMİZE ZİYARETLER!

Locations of visitors to this page Aktif Ziyaretçi: 0

Toplam Tekil: 24689708
Toplam Çoğul: 29776589

SORULARINIZ İÇİN...

(c) 2010 - 2015 Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Web sitemizin hiç bir resmi ve özel bir kurum-kuruluş ile yakından uzaktan bir bağı yoktur. Destek vermek amacıyla bazı banner ve linkler koyabiliriz, bu tamamen kendi kişisel kararamız ile bağlantılıdır. Sitemiz milli ve manevi değerlerine bağlı insanların birikimi ile hazırlanmış bir bilgi sitesidir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi