Türkiye Metafizik Merkezi
ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SOSYAL PAYLAŞIM

TAVSİYE...

İranTehlikesi.com

İranlı SÜNNİ Ulemaya Baskı Hız kesmeden devam Ediyor !!!

İranlı SÜNNİ Ulemaya Baskı Hız kesmeden devam Ediyor !!!

Tarih 19 Nisan 2012, 09:51 Editör

İranlı SÜNNİ Ulemaya Baskı Hız kesmeden devam Ediyor !!!

Şii İran devletinde kendi vatandaşı olan tanınmış Sünni alimlere yönelik baskı, dayatma ve gözdağı politikası hız kesmeksizin devam ediyor. Naji Kurd adlı internet sitesinin bildirdiğine Kürdistan Şer’i kadısı olan Kak Hasan Amini adlı meşhur alimin ülkeye dönüşünde pasaportuna, şahsi malzemelerine ve not defterine el konuldu.

Senendec’teki İmam Buhari okulu hocalarından birisi ve

yanında Kürdistan Kuran Kurslari İslami Hareketinin önde gelen şahsiyetlerinden birisi olan Molla Hasan, Birlesik Arap Emirliklerinden dönerken 13 Kasim Cumartesi günü güvenlik güçlerince hiçbir makul gerekçe gösterilmeksizin tutuklandı. Pasaportuyla şahsi malzemelerine el konulan Sünni alimler hem tutuklandı hem de yurt dısına çıkış yasağına maruz kaldı. Mekteb-i Kur’an-i Kürdistan adlı ,hareketin resmi sitesi de olayı doğrularken bir kınama mesajı yayımladı ve :”Şüphe yok ki böylesi bir ambargo Sünnilerin en temel haklarını ihlaldir. Bunun yani sıra bu tür uygulamalar dışarıda İran’ın kötü şöhretinin de birer sebebi olacaktır.” seklinde açıklamada bulundu.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda Türkiye’de düzenlenen Dünya alimlerinin toplandığı Mahmud Efendiye islama hizmet ödülüne katılmak isteyen İranli meşhur Sünni alimler daha havalimanında iken alıkonulmuş, pasaportlarına el konularak ülke dısına çıkışları yasaklanmıştı.

Ülke içindeki Sünni kaynaklar; İranda fanatik Şii anlayışın hakimiyeti nedeniyle özellikle Sünni kesimlere yönelik ciddi ayrımcı politikalar takip edildiğine işaret ediyor, bununla ilgili çok sayıda raporlar ve haberler yayımlıyor. Pasaportlara el konularak yurt dışı yasağı uygulaması yönündeki politikalarla bizzat İran vatandaşı olan Sünni alimlerin İslam dünyasındaki programlara katılımıyla ülke içinde Sünnilere yönelik uygulanan çifte standart ve ayrımcı politikaları açıklıkla ve belgelerle anlatmalarının önüne geçilmesinin hedeflendiğine dikkatleri çekiyor.

Kaynak: Sunni Online

Bu haber 6711 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Redditİran ve Şiilik

İran'da Şii Mezhep Faşizmi !

İran'da Şii Mezhep Faşizmi ! Hak mezheplerden olmayan Şii İran'ın nasıl bir faşist ve zülumkar ülke olduğunu anlamak için bu yazıyı okumanız...

Şii İran ve Çin Doğu Türkistanı Şiileştirmeye çalışıyor

Şii İran ve Çin Doğu Türkistanı Şiileştirmeye çalışıyor Şii iran ile Çin Kafirinin çıkarları aynı yere hizmet ediyor !!!

II. ABDÜLHAMİD HAN

ANKET

Web sitemizi faydalı buluyor musunuz?

Tüm Anketler

YAZI GÖNDERİN!

SİTEMİZE ZİYARETLER!

Locations of visitors to this page Aktif Ziyaretçi: 7

Toplam Tekil: 23907859
Toplam Çoğul: 28901060

SORULARINIZ İÇİN...

(c) 2010 - 2015 Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Web sitemizin hiç bir resmi ve özel bir kurum-kuruluş ile yakından uzaktan bir bağı yoktur. Destek vermek amacıyla bazı banner ve linkler koyabiliriz, bu tamamen kendi kişisel kararamız ile bağlantılıdır. Sitemiz milli ve manevi değerlerine bağlı insanların birikimi ile hazırlanmış bir bilgi sitesidir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi