Türkiye Metafizik Merkezi
ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SOSYAL PAYLAŞIM

TAVSİYE...

İranTehlikesi.com

Evliyaya cinlerin itaati hakkında!

Evliyaya cinlerin itaati hakkında!

Tarih 17 Aralık 2010, 10:22 Editör

Abdulkadir Geylani (ks) Hz. zamanında yaşanmış bir menkıbe..

Şüphesiz bir gerçekte şudur ki, yeryüzünde Allah'ın (cc) dostum dediği ve Hz. Muhammed (sav) Efendimizinde varislerim diyerek övdüğü veli zatları cinlerde tanırlar ve görünmeyen alemde ki tasarruflarını bildikleri içinde korkarlar.
 
Evliyalar içerisinde manevi derecesine göre, cinlerinde mürid olduğu Evliya zatlar vardır. Nasıl ki, Allah'tan korkan cinlerin gelip Peygamber (sav) Efendimize biat edip Müslüman olmaları gibi, peygamber varisi zatlarada Allah'tan korkan Müslüman cinler gelip mürid olurlar, burdan her Müslüman cinin gelip mürid olduğu anlaşılmamalıdır. Günümüzde cinlerin nüfusunun insan nüfusunun 10 katı olduğunu düşünürsek, evliya zatlara bağlı Müslüman cinlerin varlığının çokluğu anlaşılmaktadır.
 
Aşağıda Seyyid Abdulkadir Geylani (ks) Hazretlerinin bir menkıbesini okuyarak bu durumu daha net anlayabiliriz.
Ebû Saîd Abdullah bin Ahmed isminde birinin kızına cinler musallat olmuştu. Hâlini, Seyyid Abdülkâdir Geylânî hazretlerine arz etti. O da; "Falanca yere git. Oraya cinlerin reisi uğrayacak. Ona benim gönderdiğimi söylersin, hâlini anlatırsın. O sana yardımcı olur." buyurdu. O şahıs denilen yere gitti. Kendisini Abdülkâdir Geylânî'nin gönderdiğini ve kızının durumunu anlattı. Cinlerin reisi kızına musallat olan cini cezâlandırdı. Ebû Saîd cinlerin reisine;"Bugüne kadar senin kadar Abdülkâdir'in emrine cân u gönülden itâat eden görmedim." deyince; "Abdülkâdir Geylânî hazretleri her gece evinden bakar, cinleri seyreder. Cinler onu görünce korkularından sağa sola kaçışırlar. Allahü teâlâ sevdiği kulun emrine birçok insan ve cin verir." dedi. ( Evliyalar Ansiklopedisi, Abdulkadir Geylani )

Bu haber 18732 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  RedditCinler

Cinler Cennete girecek mi?

Cinler Cennete girecek mi? Cinler Cennete girecek mi? sorusuna cevaplar...

Cinlerle görüşüp, onlardan faydalı bilgiler öğrenilebilir mi?

Cinlerle görüşüp, onlardan faydalı bilgiler öğrenilebilir mi? Konuyla ilgili kısa ve özet bilgi..

II. ABDÜLHAMİD HAN

ANKET

Web sitemizi faydalı buluyor musunuz?

Tüm Anketler

YAZI GÖNDERİN!

SİTEMİZE ZİYARETLER!

Locations of visitors to this page Aktif Ziyaretçi: 1

Toplam Tekil: 24688974
Toplam Çoğul: 29775624

SORULARINIZ İÇİN...

(c) 2010 - 2015 Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Web sitemizin hiç bir resmi ve özel bir kurum-kuruluş ile yakından uzaktan bir bağı yoktur. Destek vermek amacıyla bazı banner ve linkler koyabiliriz, bu tamamen kendi kişisel kararamız ile bağlantılıdır. Sitemiz milli ve manevi değerlerine bağlı insanların birikimi ile hazırlanmış bir bilgi sitesidir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi