Türkiye Metafizik Merkezi
ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SOSYAL PAYLAŞIM

TAVSİYE...

İranTehlikesi.com

Rabıta ve Fiziki Delili !

Rabıta ve Fiziki Delili !

Tarih 07 Ekim 2010, 12:00 Editör

İbrahim a.s. devrinde yaşayan Keldaniler kavmi [Lübnan- Mısır bölgesinde] geçimlerini sığır beslemekle temin ederlerdi, sığırları da ya tam beyaz, ya tam siyah renkli olur, hiç alaca olana rastlanmazdı.

Seyyid Muhammed Raşid Erol k.s.’nin bir alime sohbeti; “ İbrahim a.s. devrinde yaşayan Keldaniler kavmi [Lübnan- Mısır bölgesinde] geçimlerini sığır beslemekle temin ederlerdi, sığırları da ya tam beyaz, ya tam siyah renkli olur, hiç alaca olana rastlanmazdı.

Onlarda alaca olanın hasretini çekerlerdi. İçlerinden bir heykel traş, bur buzağı heykeli yaptı ve alaca renklere boyadı. Sığırların su içtikleri çeşmenin üzerine bu heykeli dikti. O çeşmeden su içen ineklerin bu hadiseden sonra yavruları alaca olmaya başladı.” Rabıtanın zahir bakışın yalnız insanlara mahsus olmayıp hayvan ve bitkilerde de çok görüldüğünü imam münavi hz. De ( Feyz’ ül Kadir 798 871) kitabında yazmıştır. 1998 senesi Eylül ayında Ankara Pursaklar da tövbe etmiş olan bir emekli profosür ( ki öğretim görevlisi olarak Ankara da ve Avrupa da hayatını geçirmiş emekli olunca vatanına gelmiştir.) rabıta talimatında Keldaniler kavminin sığırlarının buzağı heykeline bakarak renklerinin yapısının değiştiği hadisesini İngilizce bir eserden kendisininde bizzat okuduğunu söylemesi bizimde inancımızı kuvvetlendirdi. Böyle bir olayın tıbben olabilmesi için insan, hayvan, bitkilerin özelliklerini belirleyen “ gen “ dediğimiz vasıflarımızı taşıyan hücre içyapısının değişmesi lazımdır.

Buna benzer bir olayı Atom bombası da Japonya’ da meydana getirmiştir.

Hormonlar gübreler le yetiştirilen bitkilerin anormal şekil almaları da bu fasıldandır.

İsmail Hakkı Bursevi hz. ( Ruhul Beyan 3 -582 ) ; “ Sadıklar la beraber olunuz.” Ayetinin tefsirinde;

“ Bu ayeti kerime de bahsi geçen sadıklardan murad. Kamil mürşitlerdir. Ciddiyetle bir sadık onların kapısında hizmet eder, muhabbetiyle nazarlarına kabul olunursa, onların feyz ve bereketiyle masivayı terk etmeye, Allah’ ın yolunda istikamet üzere bulunmak rahatlıkla muvaffak olur, huzur-u Hakk’ a kavuşur.” Demektedir.

Onaylayan : H.ÇAĞIL -  Derleyen : Ali Rıza GÖKEL

Seyyid Abdülhakim Bilvânisî hazretleri aşağıdaki sohbeti sâdât-ı kirâmın büyüklerinden Seyda-i Tâhî hazretlerine dayandırarak yapmıştır:

"Cahillerde itikad kuvvetli oluyor, ama ihlâs da zayıf kalıyor. Âlimlerin itikadı zayıf gibi görünüyor, ancak ihlâsı kuvvetli oluyor. Zâhir ilimlerde âlim olanlar, bir avam gibi mürşid-i kâmile intisap etmiş olsalar, kısa sürede Allah'a vâsıl olurlar. Onun için cahil veya âlim, kim olursaolsun sohbetten kimseyi engellemeyin. Kimileri var; sohbet meclisine hiç gitmiyor, kimileri de var; dervişlerle sûfîlerle aynı ortamı paylaşmak istemiyor, onlarla bir arada bulunmayı tercih etmiyor. Oysa Allah Teâlâ, dervişlerin meclisine, sûfîlerin sohbetine rahmetiyle muamele eder.

Dervişlerin sohbet meclisinde Hz. Ali Efendimiz (r.a) himmet eder. Mânevî ikram sofraları açar. Hızır aleyhisselâm o meclisin sâkîsi olur. Dervişlerin sohbet meclisi çok yücedir, bereketlidir, muhabbetlidir.

Bir müslüman dervişlerin sohbet meclisine katılsa, kalbi ilâhî feyizlerle dolar. O meclisi kuran mürşid-i kâmilin himmetinden fayda görür. Dervişlerden sadece biri bile mürşid ile mânevî irtibat (rabıta) kurmuş olsa, bütün kalplerden günah kirleri silinir gider. Çünkü onun üzerine gelen ilâhî rahmet herkese yeter.

İşte mürşidin sohbet meclisinde rabıta yapmak, onunla mânevî irtibat kurmak demektir. Onun yanında değilken de münd, kendisini mürşidi yerine koymalı ve ondan sohbet dinler gibi yanmalı ve bunu yaparken çok samimi olmalıdır. Bu şekilde rabıta yapmak, müridin bu yolda kazanacağı bütün mânevî faydaların da kaynağıdır. Onun için mürşid-i kâmilin huzurunda otururken onun yüzüne bakmayın. Konuştuğu sözlerin anlamını düşünün. Mürşid-i kâmil ise sizin yüzünüze baksın." 276

276-M.ıldırar-A.Çağıl Seyyid Abdülhakim Hüseyni .243

Bu yazının devamında Rabıta Neye Dayanarak Yapılıyor ? yazısını okumanızı tavsiye ederiz..

Bu haber 8570 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  RedditMetafizik

Melih Gökçek:

Melih Gökçek: Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Fethullah Gülen'in cinlerle insanları yönettiğini öne sürdü. B...

Darbe Sonrası İrancılar Kadrolaşıyor!

Darbe Sonrası İrancılar Kadrolaşıyor! Ak Parti hükümetinin en büyük hatalarından biride İrancı kadroların önünü açmak.. Fetö'den dahi tehlikeli olan ...

II. ABDÜLHAMİD HAN

ANKET

Web sitemizi faydalı buluyor musunuz?

Tüm Anketler

YAZI GÖNDERİN!

SİTEMİZE ZİYARETLER!

Locations of visitors to this page Aktif Ziyaretçi: 4

Toplam Tekil: 19131766
Toplam Çoğul: 23297697

SORULARINIZ İÇİN...

(c) 2010 - 2015 Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir! Web sitemizin hiç bir resmi ve özel bir kurum-kuruluş ile yakından uzaktan bir bağı yoktur. Destek vermek amacıyla bazı banner ve linkler koyabiliriz, bu tamamen kendi kişisel kararamız ile bağlantılıdır. Sitemiz milli ve manevi değerlerine bağlı insanların birikimi ile hazırlanmış bir bilgi sitesidir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi